top of page

KEVÄTNÄYTÖS 2024

TANSSIKOULU TOESTARIN KEVÄTNÄYTÖKSET 

Sunnuntaina 19.5.2024

Laurentius-salissa

 

HUOM. Päivitä sivu nähdäksesi mahdolliset muutokset!

Päivitetty 17.5.2024

Kevät tuo Tanssikoulu ToeStarin oppilaat jälleen Laurentius-salin lavalle 19.5.2024 klo 14.00 ja 18.00! 

Tervetuloa nauttimaan ToeStarin laajasta kattauksesta tanssi-, ilma-akrobatia ja tankotanssiesityksiä!

LIPPUJEN HINNAT (sisältäen NetTicketin palvelumaksun):

Peruslippu: 22 €

Eläkeläinen, Opiskelija, Nuoriso 13-17v, Työtön, Varusmies: 18,50 €

Lapsi 6-12 vuotiaat: 15 €

Alle 5-vuotiaat ilmaiseksi (tarvitsee paikkalipun)

HUOM! Sylissä istuvat lapset eivät tarvitse omaa lippua

Ovella ei ole lipunmyyntiä, osta lippusi ennakkoon!

Näytöksessä esiintyville on varattuna muutama rivi paikkoja katsomosta, huom yleisöön ja yleisöstä pois siirrytään vain väliajalla.

-Esiintymisjärjestykset löytyvät alempaa, ryhmäjakojen alta.

Esityksen kesto n.2,5 h sisältäen 1 väliaika

RYHMÄJAKO

Klo 14 näytöksessä esiintyvät ryhmät:

BALETTI keskitaso/edistyneet

BALETTI perusteet

BREAK DANCE

FLAMENCO taidetestaajat projekti

ILMA-AKROBATIA alkeet, lapset 7-10v

ILMA-AKROBATIA alkeet, nuoret

ILMA-AKROBATIA avoin taso, aikuiset

ILMA-AKROBATIA keskitaso/edistyneet, lapset 7-10v

ILMA-AKROBATIA keskitaso/edistyneet, nuoret

KATUTANSSI lapset

KILPARYHMÄT

NYKYTANSSI alkeet

NYKYTANSSI keskitaso

OLAVI HEINO

PERFORMING ARTS duot

PERFORMING ARTS soolot

SATUTANSSI 3-5v

SHOWRYHMÄ Savage Sisters

SHOWTANSSI lapset 

TANKOTANSSI Jennyn ryhmät

TANKOTANSSI ke tasot 1-2, 10-14v

TANKOTANSSI ti tasot 1-2, 10-14v

TANKOTANSSI ti tasot 2-3

TANKOTANSSI to taso 1

TIKTOK-TANSSIT

TOESTAR DANCERS kilparyhmä

TOESTAR JUNIORS kilparyhmä

 

Klo 18 näytöksessä esiintyvät ryhmät:

BALETTI keskitaso/edistyneet

BALETTI perusteet

COMMERCIAL

FLAMENCO jatko

ILMA-AKROBATIA alkeet, nuoret

ILMA-AKROBATIA avoin taso, aikuiset

ILMA-AKROBATIA keskitaso/edistyneet, nuoret

KATUTANSSI nuoret ja aikuiset

KILPARYHMÄT

KÄSILLÄSEISONTA & KEHONHALLINTA

OLAVI HEINO

PERFORMING ARTS duot

PERFORMING ARTS soolot

RUMBITA

SALSA edistyneet

SHOWRYHMÄ Savage Sisters

TANKOTANSSI  Jennyn ryhmät

TANKOTANSSI ke tasot 1-2, 10-14v

TANKOTANSSI ti tasot 1-2, 10-14v

TANKOTANSSI ti tasot 2-3

TANKOTANSSI to taso 1

TOESTAR DANCERS kilparyhmä

TOESTAR JUNIORS kilparyhmä

TWERK aikuiset

URBAN LATIN

 

OSTA LIPUT TÄSTÄ

ESIINTYMISJÄRJESTYS

klo 14:00 Näytös

  1. SATUTANSSI 3-5v, Auringonpaiste, Aliisa

  2. ILMA-AKROBATIA, ke lapset 7-10v, Gerli

  3. ILMA-AKROBATIA, ti 7-10v, Gerli

  4. ILMA-AKROBATIA, ti nuoret, Gerli

  5. ILMA-AKROBATIA, ke nuoret, Gerli

  6. ILMA-AKROBATIA, aikuiset, Gerli

  7. TANKOTANSSI, ke nuoret 10-14v, Laura

  8. TANKOTANSSI, ma ryhmät, Unstoppable, Jenny

  9. TANKOTANSSI, to aikuiset, Lose Control, Laura

  10. TANKOTANSSI, ti aikuiset, Laura

  11. TANKOTANSSI, ti nuoret 10-14v, Laura

  12. OLAVI, Do the Math


Väliaika kesto noin 20min.
 

  1. KILPARYHMÄT, Keep on moving, Yasser

  2. SHOWRYHMÄ Savage Sisters, If, Paula

  3. SHOWTANSSI lapset 6-8v, Älä tule paha kesä, tule hyvä kesä, Aliisa

  4. KATUTANSSI lapset 7-10v, Ooh la la, Laura

  5. ELLEN – Thin air

  6. BALETTI perusteet, Kevätjuhla, Riikka

  7. LEO – Nightmares in my sleep

  8. TOESTAR JUNIORS kilparyhmä, Can I be close to you? Cecilia

  9. TIKTOK-TANSSIT 9-14v, Jemina/Amalia

  10. ENI, Minä, Sinuhe

  11. AMELIA ja SAGA – Can you feel it

  12. TUUA – Stay focused agent

  13. BALETTI jatko, Variaatioita baletista Prinsessa Ruusunen, Riikka

  14. BALETTI jatko, Maleficent-keiju, Riikka

  15. BREAK DANCE, Hit the break!, Laura

  16. KIIRA, Falling apart

  17. FLAMENCO taidetestaajat, Soledad Sonera, Kirsi

  18. NYKYTANSSI pe nuoret, Somebody that I used to know, Aliisa

  19. KIIRA ja ELLEN – Drowning in ashes

  20. NYKYTANSSI ma nuoret, Laura

  21. TOESTAR JUNIORS kilparyhmä - Last mission, Cecilia

  22. TOESTAR DANCERS kilparyhmä - Hopefully the storm won't return, Cecilia

  23. SHOWRYHMÄ Savage Sisters, Circle of Savage, Paula

ESIINTYMISJÄRJESTYS

klo 18:00 Näytös

  1. KÄSILLÄSEISONTA & KEHONHALLINTA, Rannalla, Laura

  2. ILMA-AKROBATIA, ti nuoret, Gerli

  3. ILMA-AKROBATIA, ke nuoret, Gerli

  4. ILMA-AKROBATIA, aikuiset, Gerli

  5. TANKOTANSSI, ke 10-14v, Laura

  6. TANKOTANSSI, ma ryhmät, Unstoppable, Jenny

  7. TANKOTANSSI, to aikuiset, Lose Control, Laura

  8. TANKOTANSSI, ti aikuiset, Laura

  9. TANKOTANSSI, ti 10-14v, Laura

  10. OLAVI, Do the Math

Väliaika kesto n.20min
 

  1. KILPARYHMÄT, Keep on moving, Yasser

  2. SHOWRYHMÄ Savage Sisters, If, Paula

  3. ELLEN – Thin air

  4. BALETTI perusteet, Kevätjuhla, Riikka

  5. LEO – Nightmares in my sleep

  6. URBAN LATIN, Problema, Paula

  7. TOESTAR JUNIORS kilparyhmä, Can I be close to you? Cecilia

  8. ENI -Minä, Sinuhe

  9. AMELIA ja SAGA – Can you feel it

  10. TUUA - Stay focused agent

  11. BALETTI jatko, Variaatioita baletista Prinsessa Ruusunen, Riikka

  12. BALETTI jatko, Maleficent-keiju, Riikka

  13. SALSA, Bailen bien, Yasser

  14. RUMBITA, Tiempo de Drumpa, Kirsi

  15. KATUTANSSI nuoret, Feels so good, Laura

  16. COMMERCIAL, Rhythm of pop, Paula

  17. KIIRA, Falling apart

  18. FLAMENCO, aikuiset, Mediterráneo, Kirsi

  19. TWERK aikuiset, We run this, Paula

  20. KIIRA ja ELLEN – Drowning in ashes

  21. TOESTAR JUNIORS kilparyhmä - Last mission, Cecilia

  22. TOESTAR DANCERS kilparyhmä - Hopefully the storm won't return, Cecilia

  23. SHOWRYHMÄ Savage Sisters, Circle of Savage, Paula

bottom of page