LUKUKAUSITUNNIT
syksy 2022 - kevät 2023

Syyskausi alkaa sunnuntaina 14.8.2022

16 opetuskertaa per ryhmä

Kevätkausi alkaa sunnuntaina 8.1.2023

16 opetuskertaa per ryhmä

MAANANTAI

16:00-17:00 SHOWTANSSI perusteet 10-13v Cecilia

17:05-18:05 RUMBITA lapset, Cecilia

17:10-18:10 TANKOTANSSI tasot 1-2,10-13v, Laura

18:10-19:25 NYKYTANSSI / MODERNI keskitaso/edistyneet, Cecilia

18:20-19:20 KEHONPAINOHARJOITTELU, avoin Laura

18:20-19:20 TANKOTANSSI tasot 2-3, Jenny

18:20-19:20 HOOP & HAMMOCK startti, aikuiset, Minna (15.8.-5.9.2022 4x)

19:30-20:30 KEHONHUOLTO & VENYTTELY, avoin Laura

19:30-20:30 TANKOTANSSI taso 1, Jenny

___________________________________________________

TIISTAI

16:00-17:00 TANKOTANSSI startti,10-13v, Laura

16:00-17:00 SHOWTANSSI 13+, Cecilia

16:30-17:15 SATUTANSSI 3-4v (2018-2019 syntyneet), Salla

17:10-18:10 TOESTAR KIDS kilparyhmä, Cecilia

17:10-18:10 TANKOTANSSI taso 1 nuoret ja aikuiset, Laura

17:30-18:15 SATUTANSSI 5-6v (2016-2017 syntyneet), Salla

18:20-19:20 TOESTAR JUNIORS kilparyhmä, Cecilia

18:20-19:35 TANKOTANSSI taso 3, Laura

18:30-19:30 SHOWTANSSI lapset 7-9v, Salla

19:30-20:30 NYKYTANSSI aikuiset, Cecilia

19:45-20:45 TANKOTANSSI taso 2, Laura

___________________________________________________

KESKIVIIKKO

16:15-17:15 SHOWTANSSI, edistyneet, nuoret, Laura

16:35-17:35 TANKOTANSSI taso 1, 10-13v, Ella

17:40-18:40 AERIAL YOGA, Netta (vain irtotunneissa)

17:40-18:40 KATUTANSSI lapset 7-10v, Laura

17:45-18:45 TANKOTANSSI lapset 7-10v, Ella

18:50-19:50 FLOW YOGA, Netta (vain irtotunneissa)

18:50-19:50 KÄSILLÄSEISONTA & KEHONHALLINTA, avoin, Laura

18:50-19:50 URBAN LATIN, nuoret ja aikuiset, Paula

18:55-19:55 TANKOTANSSI startti, nuoret ja aikuiset, Ella

20:00-21:00 KEHONHUOLTO & VENYTTELY, avoin Laura

20:00-21:00 TWERK alkeet, nuoret ja aikuiset, Paula

___________________________________________________

TORSTAI

16:30-17:30 KATUTANSSI lapset 10-13v, Laura

17:40-18:40 FLAMENCO alkeet, nuoret ja aikuiset, Kirsi

17:40-18:40 HAMMOCK, Minna (vain irtotunneissa)

17:40-18:40 KATUTANSSI nuoret ja aikuiset, Laura

18:50-19:50 FLAMENCO jatko, nuoret ja aikuiset, Kirsi

18:50-19:50 HOOP 1-2, Minna (vain irtotunneissa)

18:50-19:50 TANKOTANSSI taso 1, Laura

20:00-21:00 SPAGAATTIKURSSI avoin, Laura

___________________________________________________

PERJANTAI

16:45-17:45 BREAK DANCE, 10+ Laura

18:00-19:00 LATTARIT 1, Susa

19:00-20:00 LATTARIT 2, Susa

___________________________________________________

LAUANTAI

10:00-11:00 ILMA-AKROBATIA startti, lapset 7-10v, Gerli

11:10-12:10 ILMA-AKROBATIA startti, 10-13v, Gerli

12:20-13:20 ILMA-AKROBATIA startti, nuoret ja aikuiset, Gerli

___________________________________________________

SUNNUNTAI

10:30-11:30 BALETTI perusteet, lapset 7-12v, Ritva

11:40-12:40 BALETTI keskitaso & edistyneet, Ritva

11:45-13:00 TOESTAR KIDS kilparyhmä, Cecilia

12:50-13:50 BALETTI perusteet, nuoret ja aikuiset, Ritva

13:10-14:25 TOESTAR JUNIORS kilparyhmä, Cecilia

14:35-15:35 NYKYTANSSI / MODERNI alkeet, Cecilia

15:00-16:00 TANKOTANSSI startti, nuoret ja aikuiset, Laura

15:45-16:45 FLAMENCO lapset, Cecilia

16:10-17:10 ILMA-AKROBATIA taso 1, 10-13v, Gerli

16:10-17:10 TANKOTANSSI lapset 7-10v, Laura

17:20-18:20 FUERTE avoin nuoret ja aikuiset, Kirsi

17:20-18:20 ILMA-AKROBATIA taso 1 lapset 7-10v, Gerli

17:25-18:25 TANKOTANSSI taso 2, Laura

17:30-18:30 DANCE FUUSIO, Paula

18:30-19:30 ILMA-AKROBATIA tasot 1-2, nuoret ja aikuiset, Gerli

18:30-19:30 RUMBITA avoin nuoret ja aikuiset, Kirsi

18:40-19:40 TWERK, Paula

Ikäryhmät ovat suuntaa antavia.

Muutokset ovat mahdollisia, ryhmät käynnistyvät minimioppilasmäärän täyttyessä.

TASOSUOSITUKSET:

Perusteet/alkeet/startti: 0-1 vuotta tanssineille

Keskitaso/taso 2: 2-3 vuotta tanssineille

Edistyneet/jatko /taso 3: Yli neljä vuotta tanssineille

Tarvittaessa kysy apua ryhmän valintaan:

tanssiteatteri.toestar@gmail.com,

tai 0405703559 / Laura 

(Arkisin ennen klo 15:00 saa parhaiten kiinni puhelimitse)

________________________________________________

HINNASTO

 

________________________________________________

KOKEILUMAHDOLLISUUS:

TULE KOKEILEMAAN ILMAISEKSI!

️️Kauden ensimmäisen viikon aikana (sunnuntai 14.8. - lauantai 20.8.2022) myös aikuiset voivat kokeilla lukukausitunteja, joissa on tilaa, veloituksetta.

Lasten tunteja voi aina kokeilla ensimmäisen kerran veloituksetta.

Ilmoittautuminen ryhmiin aina lomakkeen kautta. Kirjoita lomakkeen lisäinfo kohtaan tällöin kokeilu. Paikat menevät ilmoittautumisjärjestyksessä.

________________________________________________

TUNTIEN KORVAAMINEN

Lukukausimaksulla käyvät oppilaat voivat halutessaan korvata poissaoloja; mikäli et pätevän syyn vuoksi (työt, sairaus) pääse tunnille, voit korvata väliin jääneen tunnin osallistumalla jollekkin toiselle samanpituiselle lukukausitunnille (irtotunneilla ei voi korvata) kuluvan kauden aikana, mikäli tunneilla on tilaa. Ilmoitathan aina poissaolosta etukäteen Lauralle 0405703559, niin varmistat korvausmahdollisuuden.

Maksuna käyvät tilisiirron lisäksi mm. Smartum, Edenred sekä ePassi. Näillä voi maksaa vain omia, ei perheenjäsenten harrastuksia. Jos maksat kurssimaksusi näillä, niin kirjoita ilmoitus asiasta ilmoittautumislomakkeen lisäinfo kohtaan.

________________________________________________