LUKUKAUSITUNNIT SYKSY 2022

Syyskausi alkaa sunnuntaina 14.8.2022

16 opetuskertaa per ryhmä (tunnin perässä lukee syyskauden viimeinen kerta)

Kevätkausi alkaa sunnuntaina 8.1.2023

16 opetuskertaa per ryhmä.

Kevään lukujärjestys alempana.

Huomaa muutokset kevätkauden lukujärjestyksessä.

MAANANTAI

16:00-17:00 SHOWTANSSI perusteet 10-13v Cecilia (19.12.asti)

17:05-18:05 RUMBITA lapset, Cecilia (19.12.asti)

17:10-18:10 TANKOTANSSI tasot 1-2,10-13v, Laura (5.12.asti)

18:10-19:25 NYKYTANSSI / MODERNI keskitaso/edistyneet, Cecilia (19.12.asti)

18:20-19:20 KEHONPAINOHARJOITTELU, avoin Laura (12.12.asti)

18:20-19:20 TANKOTANSSI tasot 2-3, Jenny (5.12.asti)

19:30-20:30 KEHONHUOLTO & VENYTTELY, avoin Laura (12.12.asti)

19:30-20:30 TANKOTANSSI taso 1, Jenny (5.12.asti)

_________________________________

 

TIISTAI

16:00-17:00 SHOWTANSSI 13+, Cecilia (20.12. asti)

16:30-17:15 SATUTANSSI 3-4v (2018-2019 syntyneet), Salla (20.12. asti)

17:10-18:25 TOESTAR JUNIORS kilparyhmä, Cecilia (13.12. asti)

17:10-18:10 TANKOTANSSI 10-14v, Laura (13.12. asti)

17:30-18:15 SATUTANSSI 5-6v (2016-2017 syntyneet), Salla (20.12. asti)

18:20-19:20 HAMMOCK alkeet / taso 1, Niina (vain irtotunneissa) UUSI!

18:20-19:35 TANKOTANSSI taso 3, Laura (13.12. asti)

18:25-19:40 TOESTAR KIDS kilparyhmä, Cecilia (13.12. asti)

18:30-19:30 SHOWTANSSI lapset 7-9v, Salla (20.12. asti)

19:45-20:45 TANKOTANSSI taso 2, Laura (13.12. asti)

_________________________________

 

KESKIVIIKKO

16:35-17:35 TANKOTANSSI taso 1, 10-13v, Ella (7.12.asti)

17:40-18:40 KATUTANSSI lapset 7-10v, Laura (7.12.asti)

17:45-18:45 TANKOTANSSI lapset 7-10v, Ella (7.12.asti)

18:50-19:50 AERIAL YOGA, Netta (vain irtotunneissa)

18:50-19:50 KÄSILLÄSEISONTA & KEHONHALLINTA, avoin, Laura (7.12.asti)

18:50-19:50 URBAN LATIN, nuoret ja aikuiset, Paula (7.12.asti)

20:00-21:00 TWERK alkeet, nuoret ja aikuiset, Paula (7.12.asti)

20:00-21:00 KEHONHUOLTO & VENYTTELY, avoin Laura (7.12.asti)

___________________________________

TORSTAI

16:30-17:30 KATUTANSSI lapset 10-13v, Laura (15.12.asti)

17:40-18:40 FLAMENCO alkeet, nuoret ja aikuiset, Kirsi (8.12.asti)

17:40-18:40 HAMMOCK Minna (vain irtotunneissa)

17:40-18:40 KATUTANSSI nuoret ja aikuiset, Laura (15.12.asti)

18:45-19:45 FLAMENCO jatko, nuoret ja aikuiset, Kirsi (8.12.asti)

18:50-19:50 HOOP 1-2 Minna (vain irtotunneissa)

18:50-19:50 TANKOTANSSI taso 1, Laura (15.12.asti)

___________________________________

 

PERJANTAI

16:45-17:45 BREAK DANCE, lapset ja nuoret, Laura (9.12.asti)

18:00-19:00 LATTARIT 1, Susa (9.12.asti)

19:00-20:00 LATTARIT 2, Susa (9.12.asti)

___________________________________

 

SUNNUNTAI

10:30-11:30 BALETTI perusteet, lapset 7-12v, Ritva (11.12. asti)

11:00-12:00 FLOW YOGA Netta (vain irtotunneissa)

11:40-12:40 BALETTI keskitaso & edistyneet, Ritva (11.12. asti)

11:45-13:00 TOESTAR KIDS kilparyhmä, Cecilia (4.12. asti)

12:50-13:50 BALETTI perusteet, nuoret ja aikuiset, Ritva (11.12. asti)

13:10-14:25 TOESTAR JUNIORS kilparyhmä, Cecilia (4.12. asti)

14:35-15:35 FLAMENCO lapset 9-13v, Cecilia (11.12. asti)

15:00-16:00 TANKOTANSSI startti, nuoret ja aikuiset, Laura (4.12.asti)

16:10-17:10 ILMA-AKROBATIA, lapset 10-13v, Gerli (27.11.asti)

16:10-17:10 TANKOTANSSI lapset 7-10v, Laura (4.12.asti)

17:20-18:20 FUERTE avoin, nuoret ja aikuiset, Kirsi (4.12.asti)

17:20-18:20 ILMA-AKROBATIA lapset 7-10v, Gerli (27.11.asti)

17:25-18:25 TANKOTANSSI taso 2, Laura (4.12.asti)

17:30-18:30 SHOWRYHMÄ, Paula (27.11. asti)

18:30-19:30 ILMA-AKROBATIA, nuoret ja aikuiset, Gerli (27.11.asti)

18:30-19:30 RUMBITA avoin, nuoret ja aikuiset, Kirsi (4.12.asti)

18:40-19:40 TWERK, Paula (4.12.asti)

18:40-19:40 TANKOTANSSI startti, nuoret ja aikuiset, Laura (4.12. asti)

Huomaa muutokset syksyn aikatauluun merkitty korostuksella.

MAANANTAI

Kataja-sali

16:00-17:00 SHOWTANSSI perusteet 10-13v, Cecilia

17:05-18:05 RUMBITA lapset, Cecilia

18:10-19:25 NYKYTANSSI / MODERNI keskitaso/edistyneet, Cecilia

Vaahtera-sali

17:10-18:10 TANKOTANSSI tasot 1-2,10-13v, Laura

18:20-19:20 TANKOTANSSI tasot 2-3, Jenny,

19:30-20:30 TANKOTANSSI taso 1, Jenny

Tammi-sali

18:20-19:20 KEHONPAINOHARJOITTELU, avoin, Laura

19:30-20:30 KEHONHUOLTO & VENYTTELY, avoin, Laura

 

TIISTAI

Kataja-sali

16:00-17:00 SHOWTANSSI 13+, Cecilia,

17:10-18:25 TOESTAR JUNIORS kilparyhmä, Cecilia,

18:25-19:40 TOESTAR KIDS kilparyhmä, Cecilia,

Vaahtera-sali

17:10-18:10 TANKOTANSSI 10-14v, Laura

18:20-19:35 TANKOTANSSI taso 3, Laura

19:45-20:45 TANKOTANSSI taso 2, Laura

Tammi-sali

16:30-17:15 SATUTANSSI 3-4v (2018-2019 syntyneet), Salla

17:30-18:15 SATUTANSSI 5-6v (2016-2017 syntyneet), Salla

18:30-19:30 SHOWTANSSI lapset 7-9v, Salla

19:45-20:45 FLOW YOGA avoin, Netta UUSI!

KESKIVIIKKO

Kataja-sali

17:10-18:10 KATUTANSSI lapset 7-10v, Peppi

18:20-19:20 URBAN LATIN, nuoret ja aikuiset, Paula

19:30-20:30 SHOWJAZZ alkeet, aikuiset, Paula UUSI!

Vaahtera-sali

16:00-17:00 TANKOTANSSI taso 1, 10-13v, Laura

17:10-18:10 TANKOTANSSI lapset 7-10v, Laura

18:20-19:20 KÄSILLÄSEISONTA & KEHONHALLINTA, avoin, Laura

19:30-20:30 KEHONHUOLTO & VENYTTELY, avoin, Laura

Tammi-sali

17:10-18:10 ILMA-AKROBATIA: HAMMOCK lapset 9-13v, Niina UUSI!

18:20-19:20 ILMA-AKROBATIA: HAMMOCK, nuoret & aikuiset, alkeet, Niina UUSI!

19:30-20:30 AERIAL YOGA, Netta (vain irtotunneissa)

TORSTAI

Kataja-sali

16:00-17:00 KATUTANSSI lapset 10-13v, Laura

17:10-18:10 KATUTANSSI nuoret ja aikuiset, Laura

18:20-19:20 FLAMENCO alkeet, nuoret ja aikuiset, Kirsi

19:20-20:20 FLAMENCO jatko, nuoret ja aikuiset, Kirsi

Vaahtera-sali

18:20-19:20 TANKOTANSSI taso 1, Laura

19:30-20:30 TANKOTANSSI startti, Laura UUSI!

Tammi-sali

18:20-19:20 ILMA-AKROBATIA: HAMMOCK, tasot 1-2, Minna (vain irtotunneissa)

19:30-20:30 ILMA-AKROBATIA: HOOP 1-2 Minna (vain irtotunneissa)

PERJANTAI

Kataja-sali

16:45-17:45 BREAK DANCE, lapset ja nuoret, Laura

18:00-19:00 LATTARIT 1, Susa

19:00-20:00 LATTARIT 2, Susa

SUNNUNTAI

Kataja-sali

10:30-11:30 BALETTI perusteet, lapset 7-12v, Ritva

11:40-12:40 BALETTI keskitaso & edistyneet, Ritva

12:45-13:45 TOESTAR JUNIORS kilparyhmä, Cecilia

13:50-14:50 FLAMENCO lapset 9-13v, Cecilia

15:00-16:00 TWERK Paula

16:00-17:15 SHOWRYHMÄ Paula

17:20-18:20 FUERTE avoin, nuoret ja aikuiset, Kirsi

18:30-19:30 RUMBITA avoin, nuoret ja aikuiset, Kirsi

Vaahtera-sali

15:00-16:00 TANKOTANSSI taso 1, nuoret ja aikuiset, Laura

16:10-17:10 TANKOTANSSI lapset 7-10v, Laura

17:20-18:20 TANKOTANSSI taso 2, Laura

18:30-19:30 TANKOTANSSI startti, nuoret ja aikuiset, Laura

Tammi-sali

11:35-12:35 TOESTAR KIDS kilparyhmä, Cecilia

16:10-17:10 ILMA-AKROBATIA lapset 10-13v, Gerli

17:20-18:20 ILMA-AKROBATIA lapset 7-10v, Gerli

18:30-19:30 ILMA-AKROBATIA nuoret ja aikuiset, Gerli

Ikäryhmät ovat suuntaa antavia.

Muutokset ovat mahdollisia, ryhmät käynnistyvät minimioppilasmäärän täyttyessä.

TASOSUOSITUKSET:

Perusteet/alkeet/startti: 0-1 vuotta tanssineille

Keskitaso/taso 2: 2-3 vuotta tanssineille

Edistyneet/jatko /taso 3: Yli neljä vuotta tanssineille

Tarvittaessa kysy apua ryhmän valintaan:

tanssiteatteri.toestar@gmail.com,

tai 0405703559 / Laura 

(Arkisin ennen klo 15:00 saa parhaiten kiinni puhelimitse)

________________________________________________

HINNASTO

 

________________________________________________

KOKEILUMAHDOLLISUUS:

Lasten tunteja voi aina kokeilla ensimmäisen kerran veloituksetta.

Ilmoittautuminen ryhmiin aina lomakkeen kautta. Kirjoita lomakkeen lisäinfo kohtaan tällöin kokeilu. Paikat menevät ilmoittautumisjärjestyksessä.

________________________________________________

TUNTIEN KORVAAMINEN

Lukukausimaksulla käyvät oppilaat voivat halutessaan korvata poissaoloja; mikäli et pätevän syyn vuoksi (työt, sairaus) pääse tunnille, voit korvata väliin jääneen tunnin osallistumalla jollekkin toiselle samanpituiselle lukukausitunnille (irtotunneilla ei voi korvata) kuluvan kauden aikana, mikäli tunneilla on tilaa. Ilmoitathan aina poissaolosta etukäteen Lauralle 0405703559, niin varmistat korvausmahdollisuuden.

Maksuna käyvät tilisiirron lisäksi mm. Smartum, Edenred sekä ePassi. Näillä voi maksaa vain omia, ei perheenjäsenten harrastuksia. Jos maksat kurssimaksusi näillä, niin kirjoita ilmoitus asiasta ilmoittautumislomakkeen lisäinfo kohtaan.

________________________________________________

 

Päivämäärät:

SYYSKAUSI 2022

Alkaa sunnuntaina 14.8.2022

16 opetusviikkoa.

Tunteja ei pidetä:

Syyslomalla ma 17.10 - pe 21.10.2022

Itsenäisyyspäivänä 6.12.

________________________________________________

KEVÄTKAUSI 2023

Tunnit alkavat sunnuntaina 8.1.2023

16 opetusviikkoa

Tunteja ei pidetä:

Talvilomalla ma 20.2.- pe 24.2.2023

Pääsiäisenä pe 7.4.-ma 10.4.203

Vappuna ma 1.5.2023

Kevätnäytösten kenraaliharjoitukset lauantaina 20.5.2023 Laurentius-salissa klo 9-21

Kevätnäytös sunnuntaina 21.5.2023 Laurentius-salissa klo 15:00

LUKUKAUSITUNNIT KEVÄT 2023